2025. március 2-án kiszállásra mentünk, idén 3. alkalommal. Szilágypér református gyülekezetében végeztek szolgálatot zenész növendékeink, akik hangszerjátékuk mellett versmondással és énekléssel is színesítették a műsort.
Gyakran mondjuk magunk között (elfogultság nélkül is), hogy ügyesek tanítványaink, és bármilyen fellépésről van szó, szinte mindent extra rövid idő alatt meg tudunk szervezni, mert értenek ehhez is, ahhoz is. És ráadásul, mindegyikük jó tanulmányi eredményekkel is büszkélkedhet.
Halljuk, olvassuk, tanuljuk, hogy a zene transzferhatásai sok területen érintik a személyiségfejlődést, de amikor szemmel láthatóan is tapasztaljuk, hogy gyermekeink, felnőtteket meghazudtoló módon kezelnek váratlan helyzeteket, lépnek fel akárhány ember előtt, segítik egymást, kiválóak az együttműködésben, akkor azt mondjuk: minden gyereknek érdemes lenne zenét tanulnia.
A gyakorlás, ami megelőz egy-egy hangszeres produkciót, munkára és kitartásra nevel, rendszert visz az életükbe, és – nem utolsó sorban – olyan egyéni és közösségi élményekhez juttatja őket, amit más nem tud pótolni.
Egy szó, mit száz, zenét tanulni áldás, és olyan segítség a sikeres élethez, ami bárki számára elérhető. Érdemes élni a lehetőséggel, hiszen Kodály országában mindenki tudja, hogy „a zene mindenkié”.
ITT OLVASHAT ÖN IS A ZENE POZITÍV HATÁSAIRÓL
ÉS EGY MÁSIK HASZNOS OLDAL IS, AHOL TÁJÉKOZÓDHAT