Tudtátok, hogy a táncház szó a székiektől ered? Ők azonban nem úgy használták, mint mi – náluk magát az alkalom helyszínét hívják Táncháznak, ilyen volt például a “Csipkeszegi táncház”, ahol egy-egy kisebb szobában gyűlt össze az utca apraja és nagyja mulatni.
Április második péntekjén szerveztük meg a „Legyen a tánc is mindenkié!” táncházsorozatunk soron következő alkalmát. A programot délután 5 órakor a legkisebbek népi játék tanulásával és táncolásával kezdtük meg. 18 órától a csapat kiegészült nagyobb gyerekekkel, felnőttekkel és szülőkkel, ezért a teljesen vegyes korosztály felcsíki polgári táncokra mulatott, majd Teremy Anna és Forgács Zsombor a széki táncrenddel, Farrné Kovács Mónika pedig a széki népdalok világába kalauzolt el Mindenkit. A délután folyamán a Soroglya zenekar muzsikált a legkisebbeknek, majd legnagyobbaknak már-már késő estébe nyúlóan.
A jó hangulatú estére határon innen és túlról egyaránt érkeztek vendégek, akik a népzene és a néptánc összetartó ereje által erősítették meg a biharkeresztesi hagyományőrzés új bölcsőjét; a helyi táncházkultúra megszilárdulásának alapjait.
Az alkalomról készült fotókat megtekinthetik itt. Köszönet a profi fotókért Valter Henriettának!
Köszönet a Csoóri Sándor Alapnak, amelynek támogatása nélkül ezek a közösségépítő alkalmak nem jöhetnének létre. Illetve köszönet illeti a „Gárdonyis csapat” apraját és nagyját, akik az „előtérben” és a „háttérben” dolgozva teszik, alkalomról-alkalomra színvonalassá, ezeket a kultúra közvetítő és értékmentő alkalmakat!
#csoorisandoralap