Szokolai Dongó Balázs nevét régóta ismeri a zenei szakma, népzenét, valamint népzenei ihletésű improvizatív zenét játszik dudán, furulyánés szaxofonon, tárogatón és egyéb fúvós hangszereken. A kárpát-medencei folklór mélyebb tanulmányozása során kezdett népzene feldolgozással foglalkozni, és elktölezett híve annak, hogy a muzsikálás ezer arcát, a zene, a zenélés csodálatos világát megmutassa a fiatal generációnak.
Magyarország Kormánya 2019-ben hívta életre a Lázár Ervin Programot, azóta általános iskolás korú tanulók százrei jutottak már olyan előadásokhoz, szociális helyzettől és területi elhelyezkedéstől függetlenül, amelyek célja a magyar kultúra jelenlétének és a nemzeti identitás megszilárdításának erősítése a jövő generációjában.
Iskolánkban, február 21-én volt lehetőségünk újabb, a népi hangszereket interaktív módon bemutató előadáson részt venni.
A bemutatón a már említett Szokolai Dongó Balázs kevésbé ismert fúvós-, Mogyoró Kornél pedig ütős és ritmus hangszerekkel ismertette meg felsős tanulóinkat.
A különleges hangzások, érdekes ritmusok, közös ritmizálás interaktív módon jelent meg az újszerű, érdekes előadásban. A bemutató végén a kannával kísért dorombmuzsika ritmusára a zenészekkel együtt járt a fiatalok és idősebbek keze-lába. 🙂
Köszönjük az élményt!